Ogromny sukces w 65 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim – kategoria Poezja Śpiewana odniosła wokalistka „Consonansu” Magdalena Mól.

W tym roku ze względu na pandemię Covid 19, Konkurs odbywał się bardzo nietypowo. Rozpoczął się zgodnie z planem na początku marca eliminacjami powiatowymi, po czym został przerwany i dopiero 3 września odbyły się eliminacje rejonowe w Starym Sączu, obejmujące powiaty: nowosądecki, nowotarski, gorlicki i limanowski. Obydwa etapy Magda przeszła jak burza i zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, który odbył się 22 września w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Również tutaj młoda limanowianka okazała się bezkonkurencyjna, zdobywając I miejsce wraz z kwalifikacja do finału centralnego, który odbędzie się w dniach 22- 24 października br. we Włocławku. Wszystkich uczestników z całej Małopolski oceniało jury w składzie:

Józef Opalski – pedagog A. Szt. T.

Dawid Sulej Rudnicki – pedagog A. Szt. T.

Aleksandra Królik – pedagog A. Szt. T.

Ewa Różańska – dyr. Centrum Kultury w Krakowie

Ilona Stanaszek – MCK „Sokół” Nowy Sącz

Akompaniament na fortepianie zapewniła Magdzie Karolina Kowalska, klawiszowiec „Consonansu”. Wykonały one dwa utwory: „Pieśń jesienna” – sł. F. Garcia Lorca, muz. J. Chojnacki oraz „Upamiętnienie” – sł. Wisława Szymborska, muz. Magda Mól. Aranżacja to dzieło zespołowe wraz z opiekunami.

Poezja śpiewana stała się specjalnością wokalistek „Consonansu”, bowiem w ostatnich 10 latach, aż pięciokrotnie wystąpiły w finale krajowym we Włocławku. Od kilku lat w finale tym jest jeszcze jedna trudność, bowiem jeden z utworów musi mieć własną muzykę. Magdę i Karolinę przygotowali nauczyciele muzyki Z. Sz. Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej mgr Sylwia Zelek i prof. ośw. Leszek Mordarski. Trzymamy kciuki za udany występ we Włocławku i godne reprezentowanie Małopolski.