Zbliża się termin Narodowego Czytania – tegoroczna odsłona odbędzie się 5 września o godzinie 09:00 w Amfiteatrze w Parku Podworskim Wodzickich w Porębie Wielkiej. Tym razem Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Balladynę” Juliusza Słowackiego, lekturę klasyki polskiej literatury. To wybitne dzieło polskiego romantyzmu, zaprezentuje w formie spektaklu Teatr „CRACOVIA”.

Teatr „CRACOVIA” jest głównie teatrem lektur szkolnych, występuje od 2007 roku, wcześniej, a więc od momentu powstania tj. od roku 1998, funkcjonował jako Agencja Artystyczna „Cracovia”. W dorobku teatru są m.in. takie przedstawienia jak :” Balladyna”, ” Dziady cz.II”, „Zemsta”, „Kordian”, ” Antygona”, „Król Edyp”, „Romeo i Julia”, „Makbet”, oraz musicale : „Ania z Zielonego Wzgórza”, i Pułapka na Myszy” a więc klasyka literatury polskiej i światowej. W spektaklach występują aktorzy związani z wszystkimi teatrami krakowskimi, a muzykę do spektakli tworzy – ikona kompozycji polskiej – Ewa Kornecka. Teatr regularnie od 20 lat występuje na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, więc z pewnością jest Państwu znany.

W najbliższa sobotę Teatr „CRACOVIA” będzie miał przyjemność przybliżyć Państwu „Balladynę” Juliusza Słowackiego, wzbogaconą o udział najważniejszych osobistości z Powiatu Limanowskiego.

Zapraszamy!