• W miniony weekend (6-7.06.2020r.) na drogach powiatu limanowskiego na szczęście nie doszło do żadnych poważnych wypadków drogowych. Policjanci odnotowali 4 kolizje drogowe. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w sobotę o godz. 16:00 w miejscowości Kamienica. Policjanci ustalili, że kierujący...
  • W miniony weekend (6-7.06.2020r.) na drogach powiatu limanowskiego na szczęście nie doszło do żadnych poważnych wypadków drogowych. Policjanci odnotowali 4 kolizje drogowe. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w sobotę o godz. 16:00 w miejscowości Kamienica. Policjanci ustalili, że kierujący motocyklem marki Yamaha kończąc manewr wyprzedzania nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył pojazdu marki Seat i równocześnie tym manewrem zajechał drogę uszkadzając przód pojazdu marki VW. W zadarzeniu nikt nie został ranny. 21-letni motocyklista został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji drogowej oraz za brak uprawnień do kierowania motocyklem.

    Ponadto policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Limanowej podczas weekendowych działań ”Prędkość” zatrzymali 31 kierujących, którzy przekroczyli dozwolona prędkość oraz zatrzymali 2 prawa jazdy. Niechlubny rekordzista został zatrzymany w miejscowości Kamienica na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kierujący motocyklem marki Kawasaki jechał z prędkością 122 km/h tj. o 72 km za szybko! 24-letni kierujący nie posiadał uprawnień kat. A. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem.