Od kilku lat w zabytkowej świątyni pod wezwaniem Szymona i Judy Tadeusza w Dobrej organizowany jest cykl Letnich Koncertów Kameralnych. W najbliższą niedzielę 15 lipca o godzinie 17:15 w kościele w Dobrej wystąpi Finesis Trio.

Zabytkowy kościół w Dobrej to jeden z najważniejszych zabytków Ziemi Limanowskiej. XVIII wieczna świątynia przyciąga nie tylko pątników z całego świata, ale również koneserów sztuki sakralnej. Od kilku lat Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej przy z współpracy z Gminą Dobra i parafią Matki Bożej Szkaplerznej organizuje cykl koncertów pod nazwą Letnie Koncerty Kameralne.

W najbliższy weekend w wyjątkowym miejscu, utwory między innym J.S Bacha czy A. Vivaldiego zagra zespół wokalno-instrumentalny Finesis Trio. Muzyka klasyczna zabrzmi w przepięknym drewnianym wnętrzu kościoła pod wezwaniem Szymona i Judy Tadeusza w Dobrej.

"Finesis Trio", to barwny zespół wokalno-instrumentalny, stworzony w 2008 roku przez trzy absolwentki europejskich uczelni muzycznych, trzy różne osobowości, które połączyła wspólna pasja – muzyka. Zespół z dużym powodzeniem wykonuje muzykę różnych epok, poczynając od dawnej, renesansowej i barokowej, poprzez klasyczną, romantyczną, aż po współczesną.
Błyskotliwy, najwierniejszy sposób interpretacji, gracja, elegancja i wysoki poziom artystyczny zespołu zdobyły już uznanie szerokiej publiczności na licznych koncertach oraz festiwalach w kraju i za granicą.
W 2017 roku zespół poszerzył dyskografię o płytę „Słońce zaklęte w dźwiękach Hiszpanii i Włoch”, na którą składają się unikatowe utwory odnalezione w europejskich bibliotekach i muzeach, a w nich kwintesencja włoskiej ekspresji i swobody oraz hiszpański temperament!
"Finesis Trio" tworzą: Katarzyna Puch - sopran, Małgorzata Włodarczyk - gitara, lutnia oraz Paulina Tkaczyk - klawesyn, flet traverso, fortepian.
Podczas tego koncertu wystąpi dodatkowo Marta Urban, która będzie grała na flecie i często współpracuje z grupą Finesis Trio.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.