Wójt Gminy Tymbark serdecznie zaprasza na konferencję poświęconą Józefowi Markowi, legioniście, działaczowi społecznemu niezwykle zasłużonemu dla Gminy Tymbark i Limanowszczyzny w czasie której, odbędzie się promocja biografii inżyniera Marka, autorstwa Stanisława Wcisło.

Konferencja odbędzie się w piątek 13 lipca o godz. 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tymbarku. Jest to kolejny punkt gminnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Polecamy: Zmarł Wojciech Struzik - Radny Miasta Limanowa

W ramach konferencji przewidziano m.in. prezentację biografii Józefa Marka (wykład Przemysława Bukowca), rozdysponowanie publikacji wśród uczestników konferencji i spotkanie z autorem oraz występ uczniów Społecznej Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tymbarku.

Polecamy: Ponad 2 promile i sądowy zakaz - wpadł podczas rutynowej kontroli

Józef Marek (ur. 17 marca 1900 roku w Budzowie, zm. 3 czerwca 1958 w Tymbarku) - polski inżynier, założyciel i prezes Podhalańskiej Spółdzielni Owocarskiej w Tymbarku. Wykładowca szkoły rolniczej w Łososinie Dolnej, a także poseł na sejm PRL, wybrany w 1957 roku. Związany z Tymbarkiem i działalnością spółdzielni, największego zakładu w Tymbarku.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. UG Tymbark