W piątek, 6 lipca, w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy malarstwa sakralnego malarki Józefy Kazior. Dzieła artystki można podziwiać jeszcze do 31 lipca!

Oficjalnego otwarcia wernisażu dokonała Justyna Tokarczyk Dyrektor Wydziału Projektów Promocji i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej. To wydarzenie artystyczne przyciągnęło wielu sympatyków malarstwa, przyjaciół artystki i adeptów sztuki.

Polecamy: 8 kolizji, wypadek i kierowca z 2,4 promila? Weekendowy bilans na naszych drogach

Malarka, Józefa Kazior, urodzona w Ziębicach Śląskich, od 1953r. mieszka w Limanowej. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Limanowej oraz Studium Nauczycielskie – kierunek Wychowanie Plastyczne i Techniczne w Krakowie, a także Studium Podyplomowe z zakresu plastyki. Pracowała jako nauczycielka plastyki m.in.: w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Dobrej, Szkole Podstawowej Nr 1 i 3 w Limanowej, a później w Starej Wsi.

 

Polecamy: Bezrobocie na Limanowszczyźnie. Kto stanowi największą grupę osób bez pracy?

 

Malarstwo olejne uprawia od 1978r. Ulubione tematy malarki to: portret, tematy religijne, pejzaż, martwa natura i inne. Wykonała również Stacje Drogi Krzyżowej oraz inne obrazy dla kościoła parafialnego w Stróży k. Jodłownika. Jej prace znajdują się u kolekcjonerów sztuki m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Austrii, Niemczech, Chile, Słowacji. Warto wspomnieć, iż jest również członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. Starostwo Powiatowe w Limanowej