Do 31 października artyści ludowi z całego powiatu limanowskiego mogli zgłaszać chęć udziału w 45. „Limanowskiej Słazie”. Zobacz szczegóły wydarzenia.

Festiwal odbędzie się w dniach od 28 listopada do 1 grudnia. Impreza organizowana przez Limanowski Dom kultury, której patronuje m.in. Powiat Limanowski, pomaga kultywować i chronić dziedzictwo kultury Lachów Limanowskich, Lachów Sądeckich, Lachów Szczyrzyckich, Lachów Dobrzańskich, Zagórzan oraz Górali Sądeckich. Ze względu na trwającą przebudowę Limanowskiego Domu Kultury, podobnie jak w ubiegłym roku miejscem realizacji wydarzenia będzie tymczasowa siedziba LDK – budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej przy ul. Reymonta 3.

Polecamy:Gdzie nie będzie prądu w tym tygodniu? Lista jest długa!

W tegorocznej „Limanowskiej Słazie” wystąpi ok. 800 wykonawców z całego regionu .Wszystkie występy konkursowe poddane zostaną ocenie o komisji jurorskiej, w skład której wchodzić będą autorytety w dziedzinie etnografii, dialektologii, muzyki i choreografii. Widzowie obejrzą występy artystów w ramach ośmiu kategorii: Zespół Regionalny, Instrumentalista, Śpiewak, Gawędziarz, Grupa Śpiewacza, Grupa Regionalna, Muzyka Ludowa, Mistrz i Uczeń.

Polecamy:Nowy tomograf za ponad milion złotych jeszcze w tym roku w limanowskim szpitalu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: Powiat Limanowski