W niedzielę o godzinie 17.00 na Sali gimnastycznej Zespołu Szkolno–Przedszkolnego im. Janusza Korczaka odbyło się spotkanie pt.: „Polska Jest Jedna” Beaty Szydło Wicepremier, Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami Gminy Laskowa.

Wszystkich przybyłych gości serdecznie przywitał Piotr Stach pełniący obowiązki Wójta Gminy Laskowa. Następnie głos zabrał Wiesław Janczyk Poseł na Sejm RP, Pełnomocnik Okręgu 14, który podziękował Wicepremier za przybycie na Limanowszczyznę.

Poseł Wiesław Janczyk podczas przemowy podkreślił także, że Beata Szydło stała się głównym budowniczym i osobą, która działając w roli Premiera doprowadziła do naprawy finansów publicznych, realizacji głównych obietnic wyborczych PiS już w pierwszym roku rządzenia. Podziękował Wicepremier w imieniu wszystkich za godne reprezentowanie spraw Polski w Brukseli.

Beata-Szydlo-Laskowa6

Beata Szydło podziękowała mieszkańcom Laskowej za poparcie, za sposób życia, za kultywowanie tradycji, budowanie fundamentu rodziny w oparciu o wiarę.

Zobacz także: Nowy komendant PSP w Limanowej. Tym razem już na stałe

Beata-Szydlo-Laskowa10

-Przyjechałam dzisiaj przede wszystkim, żeby państwu podziękować, bo Laskowa jest wyjątkowa (…) Laskowa jest wyjątkowa zarówno przy urnach wyborczych, bo Prezydent Andrzej Duda miał tu 94% poparcia, a i Prawo i Sprawiedliwość nie ma na co narzekać, bo zawsze ma tu dobre wyniki. Ale też chcę Państwu podziękować, za to jak żyjecie, co robicie i jacy jesteście (…) Wartości, tradycja, rodzina, to wszystko na czym my budujemy wspólną drogę w naszej pięknej ojczyźnie, od wielu wieków tutaj jest tak pięknie kultywowane i jesteście przykładem miejscowości, która jasno pokazuje, że budując właśnie w oparciu o rodzinę i tradycję, o wartości i wiarę, można wiele osiągnąć - mówiła podczas wydarzenia Beata Szydło

Wicepremier przedstawiła główne cele, które obrał sobie Rząd PiS. Wśród nich jest m.in.: budowanie godnego życia polskich rodzin, pokazywanie że Polska jest krajem bezpiecznym, krajem któremu zależy na rozwoju gospodarczym, na pracy dla swoich obywateli, na dobrej przyszłości pokoleń budowanej tu u siebie na Polskiej ziemi bez konieczności emigrowania, zgodnie z oczekiwaniami obywateli.

Omówiła programy już zrealizowane, będące w trakcie wdrażania oraz te, które są w fazie projektowania.

W swojej wypowiedzi poruszyła tematy dotyczące obniżenia wieku emerytalnego, pomocy emigrantom poprzez pomoc humanitarną, opowiedziała o braku zgody na przyjęcie imigrantów wbrew woli obywateli polskich, a co za tym idzie podtrzymanie tego stanowiska na arenie międzynarodowej w krajach UE. Ponadto wspomniała o trwającej próbie naprawy i reformy sądownictwa, a także przypomniała, że do 2024 wzrosną o 6% PKB wydatki na opiekę medyczną, zwiększenia dostępu do opieki zdrowotnej oraz ułatwienie nauki w szkołach specjalizujących się w kształceniu pracowników służby zdrowia.

Omówiła programy prospołeczne, 500+, który nie tylko dał wsparcie materialne, ale również wpłynął na zwiększenie wskaźnika dzietności; 300 + „dobry start” kwota przeznaczona na wyposażenie w niezbędnie przybory do szkoły uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych; mieszkanie +, tworzenie możliwości rozwoju gospodarczego i zapewnienie startu młodych rodzin.

Zobacz także: Karolina Szczurowska zachwyciła publiczność. Sobotni występ hitem festiwalu! [Zdjęcia/wideo]

Wicepremier przedstawiła nowe propozycje nad którymi Rząd PiS jeszcze pracuje: „piątka Morawieckiego”, obniżenie podatku CIT, program inwestycji na drogach lokalnych z którego mogą również i przede wszystkim będą korzystać małe miejscowości, program „dostępność+” dla osób niepełnosprawnych oraz dla osób starszych, dostosowany do przestrzeni publicznej do funkcjonowania i ułatwienia tym ludziom codziennej egzystencji, program darmowych leków. Omówiła program wspierania rodzin młodych, matek które łącza wychowanie dzieci z nauką na wyższych uczelniach. Wspomniała o programie który ma uhonorować i być znaczącym wsparciem finansowym dla matek, które urodziły czwórkę dzieci, a nie podjęły pracy zarobkowej.

Oficjalną część spotkania zakończono odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Był również czas na dyskusje i rozmowy indywidualne z mieszkańcami powiatu limanowskiego.

Nad przebiegiem uroczystości czuwały służby mundurowe, a także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskowej, którzy w sposób czynny zaangażowani byli w ukierunkowanie i pilotowanie przybyłych gości.

Zobacz także: Wypadek w Tymbarku - 2 osoby poszkodowane. Niefortunny początek weekendu [Zdjęcia]

W spotkaniu wzięli udział parlamentarzyści: Wiesław Janczyk, Barbara Bartuś, Jan Duda, Józef Leśniak, samorządowcy na czele z starostą limanowskim Janem Puchałą, Mieczysławem Urygą Wicestarostą, a także obecni byli Radny wojewódzki Grzegorz Biedroń, Radni Powiatowi: Wojciech Włodarczyk, Agata Zięba, Radny Miasta Limanowianin in">Limanowa Walenty Rusin, Piotr Stach Pełniący obowiązki Wójta Gminy Laskowa, Radni Gminy Laskowa oraz dyrektorzy szkół powiatu limanowskiego oraz licznie zgromadzeni w liczbie ok. 500 osób mieszkańcy gminy Laskowa oraz pobliskich miejscowości, którzy czynnie brali udział w panelu dyskusyjnym.

Wicepremier Beata Szydło wzięła również udział w uroczystej Mszy świętej odprawionej w Kościele Parafialnym w Laskowej przez księdza proboszcza Andrzeja Banata, licznym udziałem Parafian z Laskowej i okolic.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Fot. W. Rusin

 

[gallery ids="1787,1788,1789,1790,1791,1792,1793,1794,1795,1796,1797,1798,1799,1800,1801,1802,1803,1804,1805,1806,1807,1808,1809,1810,1811,1812,1813,1814,1815,1816,1817,1818,1819,1820,1821,1822,1823,1824,1825,1826,1827"]