Oprócz absolutorium dla Zarządu Powiatu Limanowskiego, jednym z ważniejszych punktów obrad ostatniej sesji Rady Powiatu Limanowskiego było podjęcie decyzji o wyborze użytkowania wieczystego jako modelu prawno-organizacyjnego dla przedsięwzięcia realizowanego w Porębie Wielkiej.

Podczas swojego wystąpienia Kacper Kozłowski Dyrektor Działu Współpracy z Inwestorami Investment Support, przedstawił szczegóły modelu realizacji inwestycji w drodze oddania całej nieruchomości w użytkowanie wieczyste.

Zobacz także: Dwie kolizje i to na tej samej ulicy. Deszczowa pogoda dała się we znaki?

-Jak Państwo pamiętacie, analizowaliśmy różne scenariusze i warianty odstąpienia tych nieruchomości i dalszego postępowania z tym obiektem. Wariantem, który wskazywaliśmy wówczas jako najkorzystniejszy z punktu widzenia interesu powiatu był właśnie scenariusz oddania w użytkowanie wieczyste nieruchomości wraz ze sprzedażą budynków, które są na nich położone - mówił Kacper Kozłowski

Podkreślił też, że wariant ten pozwoli odzyskać powiatowi środki zainwestowane w budynki. Co więcej, potencjalnym inwestorom, w ramach umowy o użytkowanie wieczyste, pozwoli to na trwałe użytkowanie nieruchomości.

Zobacz także: Zarząd Powiatu z absolutorium, budżet z nadwyżką. Jak głosowali radni? [Zdjęcia]

Jaką decyzję podjęli radni?

Uchwała o oddaniu w użytkowanie wieczyste nieruchomości położonych w Porębie Wielkiej, wraz z równoczesną sprzedażą posadowionych na gruncie budynków i budowli, została przegłosowana. Za uchwałą opowiedziało się 17 radnych, a 5 wstrzymało się od głosu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.