Dzisiaj, 22 czerwca, w Urzędzie Gminy Mszana Dolna miało miejsce uroczyste przekazanie umów na realizację remontu i rozbudowy kolejnego fragmentu drogi wojewódzkiej z Lubnia do Zabrzeży. Ta długo oczekiwana i tak ważna dla gminy inwestycja możliwa jest dzięki niemalże 21 mln wsparciu samorządu województwa.

Umowa została przekazana przez Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupę, na ręce zastępcy wójta Mszany Dolnej Katarzyny Szybiak, przewodniczącej rady gminy Aleksandrze Kani i Krystiana Połeć - przedstawiciela wykonawcy inwestycji.

Sejmik-województwa-małopolskiego

Zobacz także: Gwałtowne burze i opady dały się we znaki. To była ciężka noc dla strażaków!

W wydarzeniu wzięła także udział Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska oraz Marta Maj Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie

-Realizujemy największy w historii plan budowy dróg – co roku oddajemy do dyspozycji kierowców i mieszkańców kolejne kilometry tras na europejskim poziomie. Sukcesywnie modernizujemy drogi we wszystkich zakątkach Małopolski, dzięki czemu po całym regionie można wygodnie podróżować samochodem. To jednak nie tylko inwestycje, dzięki którym zwiększa się komfort życia mieszkańców, ale wpływa to też pozytywnie na atrakcyjność gospodarczą Małopolski - mówił podczas swojego przemówienia Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

Urszula-Nowogórska Aleksandra-Kania-Mszana-Dolna

Złożył również podziękowania na ręce włodarzy gminy, dzięki którym współpraca na lini województwo-samorząd jest możliwa i owocna. Podkreślił także rolę samorządu powiatowego, w którego kompetencjach jest nadzór budowlany.

Zobacz także: Wójt z jednogłośnym absolutorium, szkoła z nowym dyrektorem [Zdjęcia]

-Jestem wyjątkowo szczęśliwa jako mieszkanka powiatu limanowskiego i mogę potwierdzić, że realizacja tego odcinka trasy jest długo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycją. Dziękuję włodarzom gminy za to wspólne dzieło, które dzisiaj przekazaniem umowy możemy sfinalizować - podkreślała Urszula Nowogórska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego

Bolesław Żaba wykształcenie Jacek Krupa Marszałek

Długo oczekiwany remont odcinka z Lubnia do Mszany Dolnej to kluczowa inwestycja dla mieszkańców całej okolicy. Liczący ponad 7 kilometrów odcinek drogi wojewódzkiej nr 968 zostanie gruntownie zmodernizowany – podczas remontu zostaną zastosowane nowoczesne rozwiązania, a nawierzchnia zostanie wymieniona na bardziej cichą. Zyskają na tym nie tylko kierowcy, ale też mieszkańcy, których domy znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi, gdyż dobiegający hałas samochodowy będzie mniej uciążliwy.

Jacek-Krupa

Zobacz także: Hodował narkotyki. Policja nieźle go zaskoczyła! [zdjęcia]

Koszt całej inwestycji to prawie 21 mln zł, z czego aż 17,8 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozostałą część pokryją środki z budżetu województwa.

UG-Mszana-Dolna

Realizacja projektu przewidziana jest na najbliższe dwa lata. Z racji tego, że jest to inwestycja w formie "zaprojektuj i wybuduj", jeszcze w tym roku rozpoczną się prace projektowe, a w 2019 roku będzie miała miejsce realizacja tejże inwestycji.

zarząd-dróg-wojewódzkich-kraków

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.