Wakacyjny teatr lalek, tydzień z QEST'em, a może lato z talentem? Zobacz co przygotował dla twojej pociechy Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej!

Od 15 do 26 lipca codziennie od 10:00 do 14:00 bezpłatne zajęcia świetlicowe dla dzieci szkolnych i młodzieży z p. Kingą Trzópek w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrej.

- zapisy w GOK - możliwość zamówienia obiadu w cenie 6,50 za jeden obiad

Polecamy:X Spacer Historyczny po Limanowej: odkrywali dzieje cmentarza na Jabłońcu [zdjęcia]

Wakacyjny tydzień z QUEST'em od 29 lipca do 2 sierpnia 2019 r.
Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej zaprasza do spędzenia pięciu wakacyjnych dni przy tworzenia questu!

Lubisz przygody? Spacerować? Rymować? Rysować? Jeżeli tak, to pokochasz questy!
“Quest” to rodzaj gry terenowej, która w wyjątkowy sposób łączy dobrą zabawę, naukę i radość z odkrywania skarbu.
Podczas pięciu spotkań uczestnicy dzięki tworzeniu tej wyjątkowej gry poznają ciekawe miejsca na terenie Dobrej, które znajdą się na „questowym” szlaku. Spróbują układać rymowanki, które będą prowadziły nas do ukrytego skarbu oraz opracowywać graficznie papierową wersję „questu”. Gwarancją jest, że spędzony z nimi czas będzie dla uczestników nie tylko dodatkową lekcją historii i topograf ale przede wszystkim okazją do kreatywnego myślenia, świetnej integracji i wspaniałej zabawy.

Uczestnicy wspólnie stworzą quest, który będzie ogólnodostępny i dzięki nam miejscowość zyska kolejną atrakcję turystyczną.
Warsztaty będą podzielone na pięć etapów tworzenia „questu” dlatego już teraz warto być na wszystkich zajęciach.
Proponowany grafik zajęć: od 29 lipca do 2 sierpnia w GOK Dobra w godzinach 9:30-12:30
Koszt: 50 zł za całość
Możliwość zapewnienia obiadu w czasie zajęć 6,50 jeden obiad.
Ilość miejsc ograniczona !
Zapisy dla dzieci od 10 roku życia

5,6,7 sierpnia 2019 r. Lato z talentem
Temat: Lato z talentem 3 dni wspaniałej zabawy!!!
Celem zajęć jest rozwijanie intuicji i twórczych postaw, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, odkrywanie swoich talentów, nowe spojrzenie na swoją miejscowość i jej zasoby, w tym szczególnie na zasoby związane z drewnem i jego przetwarzaniem. poszerzenie repertuaru gier i zabaw.
Metody prowadzenia zajęć to m.in praca w grupach, uczenie się w działaniu, elementy pedagogiki intuicyjnej, elementy pedagogiki przygody i cyrku.

Ramowy program:
  • Powitanie, wprowadzenie do zajęć, zapoznanie się z grupą
  • Zajęcia animacyjne na rozgrzewkę
  • Trening żonglowania
  • Gry i zabawy, w tym gry i zabawy z wykorzystaniem elementów drewnianych.
  • Przerwa na posiłek
  • Trening żonglowania
  • Podchody artystyczne z wykorzystaniem drewna
  • Animacje
  • Trening żonglowania
  • Klockarnia: tworzenie instalacji artystycznych z drewna odpadowego
  • Przygotowanie do Talentynek (festiwal talentów)
  • Talentynki: pokazy, prezentacje, animacje
  • Podsumowanie i ocena zajęć

Program kierowany do dzieci w wieku od 10 lat - około 25 osób.
Prowadzący: dr Wacław Idziak, socjolog, nauczyciel akademicki, stypendysta organizacji Ashoka wspierającej innowatorów społecznych. Ekspert ds. rozwoju obszarów wiejskich i przedsiębiorczości społecznej. Twórca i współtwórca strategii rozwoju gmin i regionów. Przy jego pomocy utworzono około 50 wiosek i gospodarstw tematycznych. Autor i współautor 10 książek oraz 45 artykułów poświęconych problematyce odnowy i rozwoju wsi. Wyróżniony w konkursie miesięcznika „Brief” Menedżer Marketingu Miejsc Brief for Poland – 2015. Od 30 lat zajmuje się animacją społeczno – kulturalną prowadząc zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Termin: pomiędzy 5,6,7,sierpień 2019
koszt 30zł/os.+ 6,50 dziennie za ewentualny obiad

W lipcu i sierpniu Świetlice Środowiskowe w Przenoszy i Jurkowie czynne 5 dni w tygodniu po 4 godziny!!!

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W JURKOWIE
Zaprasza dzieci i młodzież do świetlicy środowiskowej w Jurkowie (lokalizacja piwnice Plebanii)
ŚWIETLICA CZYNNA:
Pon. 10.00 - 14.00
Wt. 10.00 - 14.00
Śr. 10.00 - 14.00
Czw. 10.00 -14.00
Piątek ZUMBA 14.00 - 18.00
Dzieci mogą tutaj spędzić aktywnie czas pod nadzorem pedagogicznym.
W okresie wakacyjnym będą m.in. podróżować wirtualnie po mapie i zwiedzać różne zakątki na świecie.

Polecamy: Limanowianin in">Limanowa pamięta: Obchody 76. rocznicy Rzezi Wołyńskiej [galeria zdjęć]

12- 17 sierpnia - wakacyjny tydzień z TEATREM LALEK

zapisy - młodzież od 10 r.ż.

Uczestnicy przygotują teatralne widowisko inspirowane baśnią, które na zakończenie warsztatów przedstawią publiczności. Również samodzielnie wykonają lalki teatralne z papieru, sznurka i innych łatwo dostępnych materiałów, a także przedmiotów znalezionych. Nauczą się także animować lalkowe postaci i z ich pomocą opowiedzą historię bohaterskiej dziewczynki, która wyrusza w drogę pełną zasadzek i niebezpieczeństw, by odnaleźć swojego przyjaciela.

Zajęcia prowadzi Maria Schejbal -teatrolog, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, krytyk teatralny, asystent psychodramy, członkini międzynarodowego stowarzyszenia innowatorów społecznych Ashoka. Od 2001 roku jest związana z Bielskim Stowarzyszeniem Artystycznym Teatr Grodzki w Bielsku-Białej (członkini Zarządu Stowarzyszenia), w którym zajmuje się tworzeniem i realizacją projektów artystycznych i edukacyjnych o zasięgu lokalnym, regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Od 1996 roku działa na polu teatru amatorskiego, realizuje autorski program warsztatów teatralnych, głównie z osobami ze środowisk potrzebujących wsparcia (nieletni narkomani, osoby z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną, niesłyszący, niewidomi, chorzy psychicznie). Prowadzi również szkolenia z zakresu metod twórczych wykorzystywanych w edukacji - dla nauczycieli, terapeutów, wolontariuszy, instruktorów sztuki w Polsce i za granicą (Włochy, Irlandia, Wielka Brytania, Słowacja, Czechy, Niemcy, Austria, Holandia, Turcja, Tajlandia, Armenia). Jest autorką kilku publikacji książkowych wydanych przez Teatr Grodzki, prezentujących metody twórcze w edukacji i terapii. Od 2012 roku prowadzi w Bielsku-Białej integracyjny, międzypokoleniowy zespół teatralny „Teatr Grodzki Junior”, z którym zrealizowała osiem widowisk. Były one pokazywane w różnych częściach Polski, między innymi w Bielsku-Białej, Warszawie (Teatr Lalka i Teatr Capitol), Krakowie, Cieszynie, Zakopanem, Ostrołęce oraz za granicą (Bristol, Rotterdam, Nitra, Praga, Bratysława, Berlin, Kranj). W 2018 roku rozpoczęła pracę teatralną z seniorami w Dobrej, z którymi przygotowała widowisko lalkowe „Teatralna lekcja ekologii” (premiera w styczniu 2019).

Proponowany grafik zajęć:
Poniedziałek-piątek /warsztaty po 5 godzin 10.30-15.30 z 45 minutową przerwą na obiad/
Sobota / próba generalna 10.00-13.00 + występ 18.00
koszt:
50 zł/os + koszt wyżywienia (6,50 za dzień)

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W PRZENOSZY
czynna w lipcu i sierpniu od pn do pt od 13:00 do 17:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,źródło: GOK Dobra