Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Glisnem gościli stypendystkę Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta – Annę Holubecki.

Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych. Przez wielu uznawany jest za jeden z najbardziej cenionych programów wymiany na świecie. Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta to fundacja edukacyjna, której głównym zadaniem jest administrowanie Programem Fulbrighta w Polsce. Anna Holubecki w ramach rocznego stypendium tej fundacji przebywa w Krakowie i prowadzi badania na Uniwersytecie Jagiellońskim. Co ciekawe rodzina Ani pochodzi z Glisnego, ale ona sama urodziła się już w USA.

Polecamy: Nowe fakty ws. potrącenia pieszego. Zatrzymano dwóch pijanych mężczyzn

-Spotkanie z panią Anią było ciekawą przygodą dla naszych uczniów ponieważ opowiadała ona o swoim życiu w USA: dzieciństwie, szkole, swoich zainteresowaniach, atrakcjach Chicago – informuje szkolna koordynatorka spotkania. W swojej prezentacji pokazała wiele pięknych zdjęć ze swojej prywatnej kolekcji. Pani Ania świetnie odnalazła się w naszej szkole, a uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które chętnie odpowiadała. Wspólnie udało nam się przygotować małe przekąski, które każde amerykańskie dziecko zjada w domu, czy szkole. Każdy otrzymał również drobne upominki podarowane przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta. Uczniowie z Glisnego przygotowali także drobne prezenty, które będą przypominały Ani o pobycie w naszej małej szkole.

Polecamy: Znane nowe fakty ws. ataku nożownika. Co nim kierowało?

Dla młodych gliśnian spotkanie to było cennym doświadczeniem, ponieważ mogli posłuchać prezentacji w języku angielskim i dowiedzieć się wielu nowych informacji na temat życia w Stanach Zjednoczonych. Dla wielu to spotkanie było sprawdzianem umiejętności językowych i dodatkową motywacją, aby z jeszcze większym zaangażowaniem uczyć się języka angielskiego.

-Bardzo się cieszę z tego spotkania, bo atmosfera była bardzo pozytywna - podsumowuje nauczycielka języka angielskiego i historii Anna Stanisławska. Moi uczniowie mogli porozmawiać z Anią po angielsku i poznać bardzo wartościową i ciekawą osobę. Nasz wspólnie spędzony czas był bardzo wesoły i pełen pozytywnych emocji i doświadczeń - dodaje.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło/fot. UG Mszana Dolna