XV Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy Kierat 2018 przeszedł już do historii. Trzydniowa impreza odbywająca się już po raz drugi w Słopnicach, została oficjalnie zakończona 27 maja ogłoszeniem wyników i uhonorowaniem zwycięzców.

Uczestników czekało niełatwe zadanie. W tegorocznym Kieracie 588 zawodników nieprzerwanym marszem miało do pokonania 100 km po górach Beskidu Wyspowego i Beskidu Makowego. Czas na przejście wyznaczonej trasy wynosił 30 godzin. Ze względu na liczne ekstremalne podejścia i długość trasy od zawodników wymagana była dobra kondycja, wysoka odporność psychiczna oraz umiejętność orientacji w terenie.

Zobacz także: Miss Polski z Raby Niżnej? Mamy ćwierćfinał!

Najszybszym zawodnikiem XV Międzynarodowego Maratonu Pieszego KIERAT 2018 jest Maciej Więcek z Krakowa. Uczestnik pokonał trasę 100 km w 13 godz. i 19 minut.

kierat 2018

Jako drugi na mecie zjawił się Krzysztof Lachor z Kłodnego – czas pokonanej trasy to 13 godz. I 56 minut.

Trzeci z czasem 14 godzin i 18 minut wbiegł Zbigniew Mossoczy z Zabierzowa.

Po 17 godz. i 24 min. od rozpoczęcia na metę wbiegła pierwsza zawodniczka tegorocznego Maratonu – Urszula Zimny z Krakowa, natomiast 4 minuty później zjawiła się Joanna Grabowska.

gmina Słopnice

Oficjalne wyniki odczytał Andrzej Sochoń budowniczy trasy i Sędzia Główny Maratonu Kierat przy asyście Tomasza Baranowskiego Szefa Biura Maratonu oraz Andrzeja Pilawskiego organizatora imprezy. Puchary zwycięzcy odebrali z rąk fundatorów m. in. Wiesława Janczyka Posła na Sejm RP, Jana Puchały Starosty Powiatu Limanowskiego, Mieczysława Urygi Wicestarosty Powiatu Limanowskiego, Grzegorza Biedronia Prezesa Uzdrowiska Krynica-Żegiestów SA.

Zobacz także: Srebrny Jubileusz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbył się w dobrzańskim sanktuarium

Jan Puchała

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w tegorocznym maratonie. Wasza wytrwałość, dobra kondycja oraz znajomość topograficzna Beskidów zasługują na uznanie. Życzę Wam kolejnych wspaniałych maratonów,, w których będziecie mogli wykazywać się swoimi umiejętnościami i zdobywać wysokie miejsca – mówił podczas podsumowania Starosta Limanowski Jan Puchała, gratulując i wręczając puchary najszybszym uczestnikom KIERATU 2018.

Wiesław Janczyk

Wszyscy uczestnicy otrzymali także pamiątkowe medale ufundowane przez gospodarza i współorganizatora imprezy - Wójta Gminy Słopnice Adama Sołtysa.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło/Fot.: UG Słopnice